Odstąpienie od umowy przez konsumenta

                           INFORMACJE DOTYCZĄCE PRAWA ODSTĄPIENIA                                                      OD UMOWY

                             POUCZENIE KONSUMENTA O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

 

                            Prawo odstąpienia od umowy zawartej w sklepie rolparts.pl oraz na aukcjach użytkownika rolparts.pl

 

W przypadku dokonania zakupu rzeczy jako konsument Sprzedający zapewnia Państwu prawo odstąpienia od umowy w terminie 25 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Prawo do odstąpienia od umowy w naszym sklepie wygasa po upływie 25 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie zakupionej rzeczy, albo osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować sprzedawcę, to jest: Mateusz Kisiel, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Firma Handlowo – Usługowa „KarMat” Mateusz Kisiel, z siedzibą pod adresem: Górno-Osiedle 138c, 26-008 Górno, NIP 6572910031, REGON 260684557, telefon kontaktowy: 667 005 123, adres e-mail: sklep@rolparts.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia złożonego na piśmie, wysłanego pocztą lub doręczonego bezpośrednio do naszej siedziby na piśmie.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy udostępnionego na stronie sklepu www.rolparts.pl, na stronie użytkownika kingoftoys.pl w serwisie allegro, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

       

Skutki odstąpienia od umowy

 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym poniesione koszty dostarczenia rzeczy – o ile zostały one przez Państwo poniesione.

Płatności są zwykle zwracane Państwu niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Informujemy, że możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że  w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy wskazaliście Państwo dane i numer rachunku bankowego w celu dokonania przelewu, wnosząc o dokonanie zwrotu płatności tą drogą. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Proszę odesłać nam rzecz zakupioną  na adres: Firma Handlowo – Usługowa „KarMat” Mateusz Kisiel, Górno-Osiedle 138c, 26-008 Górno, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowaliście nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Zobowiązujemy się ponieść koszty związane ze zwrotem zakupionego towaru w taki sposób, że przesyłka zwrotna będzie dokonana w formie paczki zwrotnej, przez podstawionego przez nas kuriera. W ten sposób zakupiony przedmiot zostanie odebrany od Państwa „spod drzwi” co pozwoli na zaoszczędzenie Państwa czasu i pieniędzy. Prosimy o przygotowanie paczki do wysyłki w taki sposób, by kurier nie miał problemu z jej przyjęciem. Powinna być ona zamknięta i zabezpieczona na czas wysyłki.

Możecie Państwo w każdym przypadku dokonać zwrotu towaru na swój koszt i własnym staraniem, jednak w tym przypadku nie zwracamy Państwu poniesionych kosztów. 

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania  z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.   

 

 • Konkurencyjne
  ceny produktów

 • Uznane
  marki w ofercie

 • Odbiór osobisty
  Własny magazyn

 • Możliwość
  negocjacji

 • Ekspresowa
  dostawa zamówień

Copyright 2021 by RolParts. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wdrożenie: